Jak zatrzymać lato? Mamy trzy proste sposoby

0

Jak zatrzymać lato na dłużej? Upałów nie zatrzymamy, ale smaki wakacji już tak. Czego zatem potrzeba, aby móc cieszyć się kolorami lata przez cały rok? Owoców, warzyw i miksera, dzięki którym przyrządzimy słoneczną przekąskę – pyszny koktajl.

Ostatnie dni wakacji to również ostatni moment, żeby wykorzystać świetną pogodę i naładować się energią na cały rok. Co robić, by ta została z nami jak najdłużej? Niezastąpione będą smaki lata zamknięte w orzeźwiających koktajlach, które w ostatnich latach stały się prawdziwym hitem. Skąd wzięła się popularność owocowo-warzywnych shake’ów?

Obecnie koktajle to już nie tylko napoje, ale często pełnowartościowe posiłki, do których wykorzystujemy sezonowe owoce i zdrowe dodatki. Mieszanka owoców z bakaliami stanowi źródło zarówno węglowodanów, jak i białka oraz dobrych tłuszczy.  Wystarczy zmieszać różnorodne składniki i koktajl może stanowić ciekawą alternatywę dla tradycyjnego posiłku.

Szklanka owoców i warzyw nie tylko nawadnia organizm czy dostarcza witamin i składników odżywczych. Taki miks może być doskonałą alternatywą dla słodkich przekąsek. Dzięki zawartej w owocach naturalnej fruktozie, zmniejsza się ochota na gotowe, przetworzone, kaloryczne słodycze. Co więcej, jedna szklanka to także porcja cennych dla naszego zdrowia antyoksydantów i błonnika. Koktajl będzie też prawdziwą naturalną odżywką dla cery, włosów i paznokci. Warto pamiętać, że wszytko, co spożywamy ma duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie i wygląd.

Prozdrowotne właściwości koktajli oczarowały wielu ludzi aktywnych, ale też i właścicieli restauracji czy… hoteli. Do swojej oferty niestandardowe mieszanki warzyw i owoców włączyły tego lata hotele Campanile. Efekt? – Sama przyjemność. W koktajlach kochamy to, że dają nieograniczone możliwości tworzenia smaków. My w tym roku postawiliśmy na zdrowe propozycje, które łączą w sobie orzeźwienie i odżywienie. Stąd nieoczywiste połączenie jabłka z pietruszką. Ta nowość w menu The LOFT od razu stała się prawdziwym hitem tego lata. Połączenie owoców i warzyw pozwala też doładować się energią zawsze, gdy tego potrzebujemy. Tu niezastąpiony będzie na przykład zdrowy energetyk przygotowany na bazie pomarańczy, marchwi i imbiru. – opowiada nam Jarosław Mazur, F&B Manager.

Koktajle mają też mnóstwo zalet związanych z ich przyrządzaniem. Najczęściej by stworzyć efektowny koktajl wystarczą trzy proste składniki, trzy minuty i blender. Co więcej, wszystkie smoothies, koktajle i shake’i są łatwe w konsumpcji i można po nie sięgnąć w każdej chwili. Wielość owocowych smaków tworzy niemal nieograniczone możliwości tworzenia nowych kompozycji, dzięki czemu nigdy się nie nudzą.

Leave A Reply