Zjawa – film, którego nie możecie przegapić [RECENZJA, ZWIASTUN]

0

29 stycznia do kin wchodzi film nagrodzonego Oscarem za “Birdmana” Alejandro Gonzáleza Iñárritu “Zjawa” z Leonardo DiCaprio. Nie przegapcie tej premiery, bo to coś, co naprawdę warto zobaczyć na dużym ekranie.

“Zjawa” to historia o zemście. Niby klasyczna, ale zaskakująca w formie. To jednak przede wszystkim przepiękny, choć surowy i brutalny film, z zapierającymi dech w piersiach zdjęciami. To historia o sile ludzkiego ducha i determinacji, ale paradoksalnie także o uwalniającej mocy pozostawienia spraw własnemu losowi.

Zjawa – o czym jest ten film?

Przejdźmy jednak do konkretów. “Zjawa” to historia podróżnika Hugh Glassa, który około 1822 wyrusza z grupą towarzyszy oraz swoim synem, pół-Indianinem, na trudną wyprawę. Glass zostaje zaatakowany przez niedźwiedzia i ciężko ranny. Dla swoich towarzyszy staje się ciężarem. Grupa decyduje jednak, że będą transportowali rannego i troszczyli się o niego.

Glass nie spodziewa się, ze to właśnie jego przyjaciel – John Fitzgerald – postanowi uwolnić członków wyprawy od “kłopotu”. Rewelacyjnie zagrany przez Toma Hardego Fitzgerald zabija syna Glassa a jego pozostawia na pewną śmierć, przekonany, że nikt nie dowie się o jego postępku.

Te dramatyczne wydarzenia stanowią jedynie niewielką część filmu. Kwintesencją “Zjawy” jest bowiem podróż Glassa i jego walka z surową, nieprzystępną naturą i własnymi słabościami oraz rywalizacja z Fitzgeraldem.  Zimno, które przeżywa Glass i czyhające nad nim stale zagrożenie jest w filmie niemal namacalne.

To film, który trzymał mnie w napięciu do ostatniej minuty. Zachwyciło mnie jego surowe piękno i polecam go każdej miłośniczce dobrego kina. Nie dajcie się zmylić. To nie jest kolejny “męski” film, który można pominąć :)

Zjawa – zwiastun filmu

 

 

 

 

 

1 of 1

Leave A Reply