Singielka – propozycja dla nowoczesnych kobiet. Czy warto oglądać?

0

W nowej ramówce TVN-u pojawił się serial “Singielka” – opowiadający historię młodej, zakompleksionej researcherki i dziennikarki zmagającej się z samotnością a później z zawiłym i nieprzyjaznym światem współczesnych randek. Czy warto oglądać nową polską propozycję dla Pań, czy to zwykła strata czasu? Trudno oceniać całość po kilkunastu odcinkach, jednak pewne wnioski nasuwają się same.

- Elka (Paulina Chruściel) to trzydziestoparolatka, która od kilku lat jest sama. Dlaczego? No cóż, dla niej liczy się prawdziwa miłość a nie przypadkowe miłostki. A jak wiadomo tę niełatwo znaleźć. Stan cywilny Elki wcale nie jest dla niej powodem do zmartwień. Pracuje jako dziennikarka w popularnym portalu internetowym, rozwija się zawodowo i czeka na swój wielki moment w pracy. Generalnie jest zadowolona ze swojego życia singielki. Może się przecież wysypiać sama w wielkim łóżku, mieć szafę tylko dla siebie i w ogóle robić co jej się podoba. Tylko rodzina nie daje jej spokoju i ciągle dręczy Elkę pytaniami, które tak dobrze znają wszyscy single: Jak układa tam Twoje życie miłosne? Kiedy wreszcie sobie kogoś znajdziesz? Elka zaczyna mieć już tego dość i postanawia utrzeć nosa kochanej rodzince – taki opis serialu znajdziemy na stronie internetowej stacji, która go nadaje.

Na mnie ten prosty marketing podziałał.  Skorelowałam więc czas chodzenia na siłownię z porą emisji serialu, by zapoznać się z pierwszymi odcinkami, a przy okazji popracować nad kondycją.

Na początku byłam zachwycona, bo serial wydawał się być świeży i oryginalny. Z każdym kolejnym odcinkiem zaczynało mi się jednak wydawać, że to parada stereotypów. Tak samo jest przecież w amerykańskich serialach – zawołacie :) ! Wiem, ale “Desperate Housevifes” nie można odmówić pewnego wdzięku. Natomiast “Singielka” jest momentami mocno przerysowana, a nawet toporna. Mimo to serial ogląda się całkiem przyjemnie – jeśli szukacie czegoś, co będzie można oglądać, jednocześnie robiąc obiad czy sprzątając,

Serial singielka – bohaterowie [VIDEO]

Leave A Reply