Andrzejki 2015: Dobry horror – Red Baloon

0

Krótkometrażowy horror Red Baloon to jedna z ciekawszych propozycji dla miłośników tego gatunku. 14-minutowe dzieło Alexisa Wajsbrota i Damiena Mecé’a zaskakuje, ale też wywołuje ten dreszcz, za które cenimy filmy grozy. Zobaczcie sami…

Jeśli lubicie poczuć autentyczny niepokój przy oglądaniu filmu ta propozycja jest właśnie dla Was.  Horror Red Ballon to forma krótkometrażowa, ale treściwa. Film był nominowany do wielu liczących się w branży nagród, wygrał również islandzki przegląd strasznych dzieł (Directorial Discovery Award at Rhodes Island Horror film Festival).

Prawa do emisji zakupiły też telewizje na całym świecie, w tym Atre TV we Francji i Egoist TV w Rosji.

Red Ballon – krótki zarys fabuły

Horror Red Ballon opowiada historię młodej i rzecz jasna atrakcyjnej opiekunki do dzieci – Julie, która zostaje na noc sama ze swoją podopieczną. Ten wieczór ma się jednak znacząco różnić od poprzednich wizyt Julie w domu rodziców Dorothy.

Znudzona opiekunka malując paznokcie, ignoruje niepokojące wiadomości nadawane przez jedna ze stacji informacyjnych. Męczy ja zachowanie małej Dorothy, która najwyraźniej nie może spać i chce jej coś przekazać. Dopiero kiedy widzi przerażoną dziewczynkę w salonie z czerwonym balonem, zaczyna zdawać sobie sprawę, że w tym domu coś dzieje się nie tak.

Z jakim zagrożeniem przyjdzie się zmierzyć młodziutkiej opiekunce? Tego już nie zdradzimy, dając Wam szansę na prawdziwe zaskoczenie. Zobaczcie sami!

 

1 of 1

Leave A Reply