SoWoman use: Issey Miyake L’ eau d’ Issey – zapach wyjątkowy

0

Zapach mnie kompletnie oczarował. Jest inny od typowych, świeżych, cytrusowych zapachów wiosennych i letnich, ale cóż: kobieta zawsze chce pachnieć wyjątkowo. Można używać je zarówno na dzień, jak i na wieczór. Dlatego polecam perfumy:

Issey Miyake L’ eau d’ Issey

Są słodkie, umiarkowanie ciepłe, tajemnicze, a tym samym uwodzicielskie. Jednocześnie lekkie i subtelne. Trochę dziewczęce, trochę kobiece. Przyjemny kwiatowy zapach długo utrzymuje się na skórze. Wyraźnie czuć frezję, piwonię, konwalię z lekką goryczką cyklamenu. Zamknięte w flakonie kwiaty pachną świeżo. Drzewo sandałowe nie przeszkadza swoim intensywnym zapachem, wręcz jest doskonałym podłożem delikatnego zapachu kwiatów. Kompozycja jest udana, pomimo konkretnych nut zapachowych. Jest przejrzysta, rześka. Osobiście czuję tam zapach wody.

Flakon zaprojektował sam mistrz Issey Miyakie. Inspiracją był widok z jego apartamentu w Paryżu na księżyc wyłaniający się zza Wieży Eiffla.

Źródło: www.youtube.com Kanał użytkownika InamoriFoundation English

Źródło: www.youtube.com Kanał użytkownika InamoriFoundation English

Nazwa też nie jest przypadkowa.  L’eau d’Issey, czyli woda Issey’a,  fonetycznie zbliżona jest do francuskiego słowa l’odyssée, co znaczy odyseja.

Nuta głowy: lotos, frezja, cyklamen, melon;
Nuta serca: piwonia, goździk, lilia, konwalia;
Nuta głębi: cedr, piżmo, ambra, drzewo sandałowe.

Źródło: archiwum własne autora

Źródło: archiwum własne autora

Czy w perfumach można wyczuć szczęście? Tak. Perfumy te pachną szczęściem i optymizmem. Dlatego polecam je w chłodne wiosenne dni, by wyobrazić sobie radość jaką dadzą nam za chwilę rozwijające się pączki kwiatów. Perfumy będą również odpowiednie na letnie wieczory spędzane na dworze, na spacerze, na plaży. Podczas gdy cały świat wycisza się po zachodzie słońca, Ty będziesz dyskretnie pobudzać zmysły innych.

Polecam.

Paulina Badoń

 

 

Leave A Reply