Soczewki fotochromowe – nowoczesna technologia w służbie optyki

Fotochromowe soczewki okularowe to popis fascynujących możliwości nauki, która po raz kolejny zrewolucjonizowała codzienność, w tym wypadku codzienność użytkowników okularów korekcyjnych. Okulary fotochromowe najczęściej opisuje się jako innowacyjne i sprytne połączenie okularów przeciwsłonecznych z korekcyjnymi, które jest ciekawą alternatywą dla posiadania dwóch par okularów. Co oferują i jak działają okularowe soczewki fotochromowe? Na czym polega ich fenomen?

Jak działają fotochromowe soczewki do okularów?

Soczewki fotochromowe zmieniają swoje zabarwienie pod wpływem zmian oświetlenia. Wraz ze wzrostem natężenia światła, np. podczas wyjścia z budynku na słońce, okulary z soczewkami fotochromowymi ciemnieją, aby następnie w warunkach słabszego oświetlenia, odzyskać przejrzystość. W plenerze szkła fotochromowe, prócz korygowania wad refrakcji, chronią oczy przed słońcem, jego oślepiającym światłem i promieniowaniem, a gdy ta ochrona przestaje być potrzebna, „zmieniają się” w przejrzyste soczewki okularowe. Soczewki fotochromowe swoje niezwykłe właściwości zawdzięczają zaawansowanym technologiom. Przy ich produkcji wykorzystuje się substancje, które reagują na promieniowanie UV. W przypadku fotochromowych soczewek nowej generacji stosowane są bardzo zaawansowane rozwiązania, dzięki czemu światłoczułe szkła mogą jeszcze lepiej wypełniać swoją rolę – potrafią błyskawicznie zmieniać natężenie zabarwienia – procesu tego nie zakłócają żadne warunki pogodowe, jak to bywało przy starszych wersjach fotochromów. Taką niezawodnością mogą poszczycić się innowacyjne soczewki fotochromowe do okularów zaprojektowane przez Hoya, twórcę rozwiązań optycznych w wersji premium.Fotochromowe soczewki okularowe Sensity 2 od Hoya odbarwiają się dwukrotnie szybciej względem poprzedniej generacji, a do tego gwarantują pełną ochronę oczu przed promieniowaniem, osiągając na zewnątrz stopień zabarwienia soczewek przeciwsłonecznych, minimalizują efekt olśnienia i zapewniają wyższy kontrast widzenia. Soczewki fotochromowe Hoya występują w trzech naturalnych i modnych kolorach, które potrafią zmienić okulary w bardzo stylowy dodatek.

Kiedy i dlaczego warto wybrać okulary fotochromowe?

Światłoczułe szkła do okularów to nie tylko ultranowoczesny i świetnie wyglądający gadżet technologiczny dla wielbicieli komfortu i nowych trendów. Fotochromowe soczewki to w rzeczywistości rozwiązanie godne polecenia każdemu. Doskonała jakość widzenia i zachowanie dobrej kondycji oczu mają ogromne znaczenie dla naszej efektywności w pracy, wygody w każdej sytuacji, a nawet bezpieczeństwa. Fotochromowe soczewki do okularów powstały właśnie po to, by jakość i komfort widzenia zostały zachowane w każdych warunkach pogodowych, zmianach oświetlenia i temperatury.

Tagged with: