Przyczyny powstawania cieni pod oczami

Zastanawiasz się, dlaczego nawet kiedy porządnie się wyśpisz, Twoja twarz nie jest promienna i pełna blasku? Martwi Cię, że nawet silny korektor nie jest w stanie ukryć cieni pod Twoimi oczami? Zapoznaj się z naszym artykułem. Podpowiemy Ci, jakie są przyczyny pojawiania się cieni pod oczami, a także zdradzimy, jak im przeciwdziałać.

Czym są cienie pod oczami?

Sińce pod oczami mogą być nazywane czasami także workami pod oczami. Należy pamiętać, że skóra w tych okolicach jest zazwyczaj bardzo delikatna i cienka. Z wiekiem dochodzi do utraty jej elastyczności, co może powodować, że staje się ona coraz bardziej przezroczysta. W wyniku naturalnych procesów starzenia nasz organizm nie produkuje wystarczającej ilości elastyny i kolagenu. Zmniejsza się również poziom kwasu hialuronowego. To wszystko wpływa nieuchronnie na odżywienie naszej skóry. Traci ona naturalną jędrność i elastyczność. W ten sposób dochodzi również do procesu, w którym uwidaczniają się naczynia krwionośne. Może to być powodem pojawienia się nieestetycznych cieni pod oczami. Przybierają one różny kolor – mogą być sine, brązowe, szare lub nawet fioletowe. Inną przyczyną sińców pod oczami jest także zbyt gwałtowne wstanie po przebudzeniu. Wtedy skóra twarzy zawiera nadmiar krwi, co może powodować powstawanie fioletowych cieni pod oczami.

Jakie są przyczyny pojawienia się sińców pod oczami?

Pamiętajmy, że nasz organizm wszelkimi zmianami, jakie pojawiają się na naszej twarzy, sygnalizuje jakiś problem, z którym się zmaga. Dlatego też warto poznać, jakie są przyczyny powstawania worków pod oczami. Oczywiście, u niektórych osób powstawanie sińców jest uwarunkowane genetycznie. Dotyczy to w szczególności ludzi, którzy mają bardzo delikatną, wrażliwą skórę lub jasną karnację. Ponadto nieprawidłowy styl naszego życia również może przyczyniać się do pojawienia się cieni pod oczami. Należą do nich m.in.:

  • Zła dieta;
  • Nałogi;
  • Przewlekłe przemęczenie;
  • Długotrwały lub silny stres;
  • Nadmiar obowiązków;
  • Częste niewysypianie się;
  • Nadmierna ekspozycja twarzy na silne słońce;
  • długie użytkowanie laptopa, telefonu czy też długotrwale oglądanie telewizji.

Jeżeli natomiast prowadzić zdrowy tryb życia, starasz się dobrze wysypiać i nie posiadasz żadnych nałogów, to sińców pod oczami nie należy lekceważyć. Mogą być one symptomem rozwijającej się choroby przewlekłej. Często takie objawy świadczą o nieprawidłowym funkcjonowaniu wątroby, nerek, śledziony, mogą także oznaczać problemy hormonalne, anemię czy zapalenie skórno-mięśniowe. Warto wtedy skorzystać z pomocy specjalisty.

Jak pozbyć się cieni pod oczami?

Sporadycznie pojawiające się sińce pod oczami mogą być zwalczane zimnymi okładami, czy też maskowane korektorem. Usuwanie cieni pod oczami, które utrzymują się przez długi czas, może natomiast być zniwelowane w klinice medycyny estetycznej. Zabiegi na worki pod oczami są skierowane zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Specjaliści szczególnie polecają wykonanie mezoterapii igłowej, która przynosi spektakularne efekty przez długi czas. Jeżeli masz worki pod oczami – zabieg w klinice medycyny estetycznej Fabskin może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Tagged with: