Makijaż dla opadającej powieki – poznajmy porady oraz triki

Makijaż dla opadającej powieki wydawać się możemy problematyczny, jak i także nieco ciężki do wykonania, ponieważ wiele tutoriali klasycznych oraz zasad makijażowych nie sprawdza się zwyczajnie. Budowa oka wymaga nieco więcej cierpliwości oraz także ćwiczeń. Jednak możemy zapoznać się z kilkoma poradami, które sprawią, że makijaż się stanie przyjemnością oraz najlepszym przyjacielem.

Czym jest opadająca powieka?

Opadająca powieka wynika z budowy naturalnej oka czy też tworzy się wraz z upływem lat. Jak wskazuje nam sama nazwa jest to rodzaj budowy oka, w którym skóra, która się znajduje pod brwią zakrywa znacznie powiekę ruchomą, opada często nawet aż do samych naszych rzęs. Makijaż powieki opadającej za zadanie ma ponieść optycznie powiekę oraz także powiększyć nasze oko. Musimy wiedzieć, że makijaż dla opadającej powieki wcale nie musi być nudny.

Jak taki makijaż wykonać?

Na pewno podstawą dla tego makijażu jest baza dobrze dobrana. Baza zapobiegnie odbijaniu się cieni na skórę opadającą. Może to być zwykły korektor w płynie, jak i także baza pod cienie, która jest specjalnie do tego przeznaczona. Po dokładnym zaaplikowaniu bazy, należy powiekę przypudrować.

Bardzo ważną rolę jest tutaj zasada światłocienia. Odcienie jasne uwypuklają, a ciemne zaś chowają. W tym przypadku aplikujemy cień ciemny w miejsce, które mamy zamiar podnieść, a więc na tak zwaną poduszeczkę. Jeśli towarzyszy do tego opadający kącik zewnętrzny, cienie nad kącikiem kierujemy bezpośrednio do góry oraz staramy się nie wychodzić za czarną strzałkę cieniami, to optycznie pozwoli nam unieść kącik.

Pierwszym cieniem podstawowym jest brąz jasny. Nakładamy go bezpośrednio nad powiekę ruchomą, a więc na naszą skórę opadającą. Najlepiej to miejsce wyznaczyć mając oczy otwarte. Całość należy przyciemnić brązem ciemniejszym, zostawiają powiekę ruchomą jasną. Z kolei powiekę dolną malujemy identycznymi cieniami oraz łączymy z powieką górną. Dolna powieka nie powinna w żadnym wypadku być za cienko obrysowana, ponieważ to nam pomniejszy mocno oko.

Musimy wiedzieć, że sam trening czyni nas mistrzem. Im częściej wykonujemy makijaż, tym szybciej nabierzemy wprawy. Z czasem makijaż dla opadającej powieki, jak i także każdy kolejny nie będzie nam sprawiał żadnego problemu. Musimy także wiedzieć, że w makijażu niezmiernie ważne są kosmetyki o wysokiej jakości. Przybory w stylu pędzla, pędzelka czy też gąbeczki są także niesamowicie ważne. W związku z tym musimy w pierwszej kolejności zrobić zakupy, a później możemy ćwiczyć.