Ametyst właściwości.

0

Ametyst w sanskrycie brzmi cacunda i znaczy „przynoszący szczęście”, w  języku hebrajskim to achlamach, co znaczy „dający miłe sny”. O ametyście czytamy w Starym Testamencie: Bóg wyraził swoją wolę, by pomiędzy drogocennymi kamieniami w pektorale pierwszego żydowskiego arcykapłana znalazł się właśnie ametyst. Natomiast w Apokalipsie św. Jana jest napisane, że przyozdobi fundamenty Jeruzalem.

Ametyst uosabia łaskę, czystość duchową i fizyczną. Od VII wieku to symbol godności biskupiej. Starożytni Grecy wierzyli, że ametyst chroni przed upojeniem alkoholowym (amethystos – „niepijany”). Dlatego chętnie pili trunki z kielichów wykonanych z tego minerału lub w postaci sproszkowanej dodawali go do wina. Tak też czyniła szlachta w Polsce.

Ametyst uznawany był za talizman, który wzbudzał w obdarowanym uczucie miłości. Ametyst, wręczony w imię miłości bliskiej osobie, czyni związek trwałym. W starożytności kapłani przestrzegali jednak przed obdarowywaniem nim osoby będącej już w związku. Mogło to spowodować powstanie głębokich więzów uczuciowych z ofiarodawcą. Sumeryjczycy wręczali go zatem chętniej swoim przyjaciołom, aby cementować przyjaźń.

Babilończycy też uznali ametyst za tak wyjątkowy Wierzyli bowiem, że ma wyłącznie pozytywne oddziaływanie. Zauważyli oni, iż szczególnie silnie działa zawieszony na szyi, chroniąc właściciela od wszelkich nieszczęść. Symbolizował kamień łaski. Nazywano go wręcz posłańcem szczęścia. Wierzono, że kobieta ofiarująca ametyst wybrańcowi swojego serca, zapewni mu ochronę przed wpływami ze strony innych kobiet.

Ametyst to kamień harmonii i relaksu.

Ten szlachetny kamień rozwija intuicję, zdolności paranormalne, wspiera medytację, koncentrację. Likwiduje lęki, przywraca stabilizację duchową, noszony przy ciele daje opiekę sił wyższych.

Leczniczo łagodzi uporczywe bóle głowy, migreny. W tym celu należy pocierać kamieniem skronie, a następnie na 10 min położyć go między brwiami.

Leczy bezsenność. Ametyst należy położyć pod poduszkę- zaśniesz szybko mając spokojny sen.

W ciągu dnia kamień uwalnia od zmęczenia i problemów.

Pomaga cerze skłonnej do wyprysków. By pozbyć się tych zmian skórnych przemywaj skórę twarzy, dekoltu wodą, w której moczył się całą noc ametyst.

Sprzyja pozbywaniu się urazów psychicznych oraz łagodzi objawy chorób o podłożu nerwowym.

Reguluje przemianę materii.

Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój, daje cierpliwość.

Przynosi spokój i uwalnia umysł od negatywnych myśli, pomaga radzić sobie z emocjami.

Warto go podarować osobom na wysokich stanowiskach, z odpowiedzialną pracą. Pomaga łączyć wiedzę, doświadczenie z intuicją. Umożliwia myśleć poza schematami.

W sferze życia seksualnego wykażemy się większą fantazją, będziemy dawać a w konsekwencji otrzymywać więcej satysfakcji.

Ametystowi przypisuje się także pomoc przy łagodzeniu konfliktów zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym.

Oczyszcza z negatywnej energii miejsca gdzie przebywamy.

Leave A Reply