Dynafit – bądź jak pantera śnieżna

Dynafit to marka, która tworzy odzież górską dla sportowców. W ich logo znajduje się pantera śnieżna – inspiracja, by projektować ubrania, dzięki którym będziesz tak zwinny i szybki jak ona. Kupując je, zyskujesz pewność, że wytrzymają one wszystkie Twoje wyczyny w górach – od biegów po skitouring. Podczas projektowania, marka Dynafit nie tylko współpracuje ze sztabem specjalistów, ale również ze sportowcami wysokogórskimi. Dlatego najbardziej innowacyjne technologie zawsze są sprawdzone przez osoby, które zastosują je w praktyce.

Dla narciarzy skitourowych

Skitouring to dyscyplina sportowa łącząca w sobie narciarstwo biegowe i zjazdowe. Można uprawiać je wyczynowo, jak również hobbystycznie – w połączeniu z wędrówką po szlakach. Warto mieć jednak na uwadze, że jest to dyscyplina wymagająca doświadczenia i obycia w górach. Od innych rodzajów narciarstwa różni się sprzętem, który musi być funkcjonalny zarówno przy podchodzeniu w górę, jak i przy zjazdach. Narty skitourowe są szersze niż biegówki, a buty odznaczają się większą elastycznością. Ponadto, można zmienić ich funkcję ze ski na walk, a chodzenie w nich jest możliwe dzięki zwykłej podeszwie. 

Dynafit oferuje szeroki wybór odzieży i akcesoriów skitourowych, które dostosowują się do wymagań tej dyscypliny. Softshellowe spodnie i bluzy chronią przed przeszywającymi podmuchami wiatru jednocześnie nie dopuszczając do przegrzania, a koszulki termiczne zapewniają dodatkową warstwę ocieplającą. W ofercie możesz dopasować dla siebie pełen komlet ubrań z wyposażeniem. Akcesoria takie jak kijki, kaski czy narty pozwalają cieszyć się tym sportem bezpiecznie.

Szybkość i zwinność pantery śnieżnej

Bieganie w górach jest zupełnie inną formą aktywności niż pokonywanie kilometrów na płaskim terenie. Wymaga odpowiedniego przygotowania, wiąże się z pokonywaniem dużych przewyższeń, stromych podbiegów i wąskich ścieżek. Odzież do takiej aktywności sportowej musi odpowiadać na wyjątkowe potrzeby: dawać komfort i nie krępować ruchów. Jest to możliwe z marką Dynafit, której projekty dedykowane są sportowcom górskim. Przykładem tego jest kurtka softshell DYNAFIT ALPINE WARM. Jej innowacyjność polega na przemyślanym designie, w którym nie przegrzejesz się i nie dopuścisz do wychłodzenia. Elastyczny materiał rozciąga się we wszystkich kierunkach, dając swobodę ruchów, a ukryte kieszenie pozwalają na wygodne przechowywanie żeli energetycznych lub termosu na wodę. 

Dynafit – produkty dla każdego

Chcesz komfortowo i bezpiecznie eksplorować góry? Najlepiej jest to robić z produktami, które są sprawdzone, innowacyjne i komfortowe. Marka Dynafit spełnia te trzy założenia, a jej rozwiązania sprawiły, że zaufali jej między innymi przewodnicy i ratownicy górscy. W obu tych zawodach jakościowy sprzęt i wysoka klasy odzież są podstawą do dobrego pełnienia swoich funkcji. Dlatego wybory profesjonalistów są najlepszą wskazówką dla szukających odpowiedniego ekwipunku w góry. Uprawiasz sporty górskie amatorsko i dopiero zaczynasz z nimi przygodę? A może wspiąłeś się już na bardziej zaawansowany stopień? Niezależnie od Twojego poziomu warto zagwarantować sobie bezpieczeństwo produktami spod znaku pantery śnieżnej.

Tagged with: