Businesswoman w kobiecym stylu

0

Coraz częściej w świecie biznesu mamy do czynienia z kobietami. Ten fakt już nikogo nie dziwi, kobiety bowiem są doskonałymi managerami, specjalistami, aktywnymi zawodowo. Jaki zatem powinien być strój businesswoman? O czym powinna wiedzieć każda businesswoman? Zapytaliśmy o opinię stylistów sowoman.pl

Profesjonalnie w każdym calu

STRÓJ 

Strój kobiety w pracy jest bardzo istotny, nie powinien być wyzywający, powinien być w dobrym guście i nieprzesadzony.

Klasycznym ubiorem businesswoman jest żakiet i spódnica.
Te dwa elementy stroju są nieodzowną częścią garderoby każdej ceniącej się kobiety na stanowisku.

Spódnica nie może być za krótka, a więc te przed kolano odpadają. Zarezerwować je możesz na spotkania, prywatnie, po pracy.

Żakiet, zalecane są kroje klasyczne. Żakiet to tak jak dla mężczyzny marynarka, dla businesswoman to po prostu konieczność.
Pod żakietem bluzka, niezbyt wyszukana jeśli chodzi o fason i oczywiście nieprzeźroczysta.
Niektóre businesswoman wybierają, wygodniejszą wersję ubioru i zamiast w spódnicy pojawiają się w pracy w spodniach. Nasi styliści proponują spódnicę, jest bardziej kobieca. Jeśli jednak spodnie, to dopasowane do sylwetki, na kant, z nogawkami opadającymi na buty, te bez mankietu wysmuklają sylwetkę, mankiet bowiem optycznie skraca nogi, odejmuje wzrost, dlatego nie jest polecany dla osób niskich.

DODATKI

Bez nich strój jest nijaki. A każda businesswoman kocha dodatki. Te małe części garderoby sprawiają, że ubiór nabiera charakteru. Dlatego czasem warto dołożyć więcej pieniędzy i postawić na luskusowo wyglądające dodatki, które będzie można wykorzystać również do innych stylizacji.

BUTY

Każde buty muszą podkreślić sylwetkę a nawet dodać kobiecości i prezencji każdej kobiecie. Kilkucentymetrowej szpilka wydłuży nogę, sprawi, sywetka stanie się zgrabniejsza. Buty należy dobrać kolorystycznie i fasonem do stroju.
Prawdziwa businesswoman do pracy nie założy klapków i butów na obcasie z odkrytymi palcami.

TOREBKA

Torebka spełnia tu dwa zadania: chroni projetky, dokumenty, ale również mieści wszystkie inne rzeczy businesswoman.

Dlatego powinna mieć kształt teczki lub torby zakładanej na ramię i podobnie jak w przypadku butów, kolorystycznie dobrana zarówno do nich, jak i do ubrania. Warto by taka torba była wyposażona w kieszonki, żeby móc wszystko posegregować w niej.

ZEGAREK, APASZKA…

Każda businesswoman powinna nosić na ręku zegarek, który może mieć charakter biżuterii. Powinna ona być gustowna i skromna. Elementem bizuterii mogą być również okulary, które możemy założyć nie tylko gdy mamy wadę wzroku. Okulary dodają charakteru, sprawiają, że kobieta wygląda w nich poważnie.
Kolejnym dodatkiem może być także apaszka czy szal i jest to jedyny element garderoby, który może mieć żywsze kolory. Dobieramy kolorystycznie do całości stroju.

MAKIJAŻ

Makijaż businesswoman jest delikatny, w neutralnych odcieniach, podkreślający piękno kobiety.

KOLORYSTYKA

Stylizacje businesswoman powinny być stonowane. Specjaliści wizażu sowoman.pl polecają odcienie szarości, brązu, beżu czy granatu. Osobiście uważam, że najbardziej biznesowym kolorem jest kolor granatowy. Wygląda się w nim elegancko i z klasą. W znaczeniu charakteryzuje osoby wymagające, mądre, podwyższoną skłonnością do ryzyka, samodzielne, kulturalne, której nie są obce zasady Savior Vivre.

Szykując stylizację na spotkanie biznesowe pamiętajcie o złotej zasadzie:

Czasem mniej znaczy więcej.

Paulina Badoń

Leave A Reply